• Wycieczka do Świnoujścia, Międzyzdrojów i Peenemunden
          • Wycieczka do Świnoujścia, Międzyzdrojów i Peenemunden

          • W dniach 23-24 maja klasy: 5a, 5c i 6a wraz z wychowawczyniami przeżyły wielką wycieczkową przygodę w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Peenemunden.

            Na wyspie Wolin w Wiosce Wikingów staliśmy się dawnymi wojownikami.

            W Świnoujściu liczyliśmy stopnie wchodząc na najwyższą latarnię morską w Polsce. Tam też doświadczyliśmy ciężkiej, pruskiej musztry w Forcie Gerharda.

            Na złocistej plaży w Międzyzdrojach przy zachodzie słońca udało nam się znaleźć bursztyny, natomiast wczesnym rankiem spacerowaliśmy i puszczaliśmy samoloty.

            W Peenemunden zwiedziliśmy największą niemiecką tajemnicę z czasów II wojny światowej: ośrodek, który produkował rakiety V1 i V2, a zaraz po nim okręt podwodny U461. W sali zabaw Phanomenta stanęliśmy wewnątrz bańki mydlanej, zdobywaliśmy szczyty na ściance wspinaczkowej, za pomocą dźwigni podnieśliśmy samochód. A podczas przeprawy promowej mocno trzymaliśmy czapki:)

            Mieliśmy piękną, niemal letnią pogodę i dużo radości. Taki też nastrój, mnóstwo kolorowych wspomnień późnym wieczorem przywieźliśmy do Babimostu. Zapraszamy do GALERII.

        • Portrety naszych kochanych mam:)
          • Portrety naszych kochanych mam:)

          • Każda mama jest dla swojego dziecka naj - piękniejsza, co widać na portretach namalowanych przez uczniów klas 1-3 pod kierunkiem ich wychowaw - czyń.  Wystawę prac można obejrzeć na parterze szkoły. Zapraszamy i życzymy naszym Mamom dużo radości każdego dnia!

          • „W poszukiwaniu nici Ariadny”

          • W finale tegorocznego konkursu mitologicznego „Znajdź nić Ariadny” wzięli udział młodzi znawcy starożytnych, greckich przekazów. Podczas niełatwej rywalizacji po drugim zadaniu na czoło wysunęły się dziewczęta Ewa Michalak, Jagoda Urbanowicz i Dominika Woźniak. Jednak na drodze do ich szczęścia stanął labirynt zagadek. Na przedstawicieli piątoklasistów czyhały także okrutne potwory jak Scylla i Charybda czy zwodnicze syreny. Trudno było zatem szybko rozstrzygnąć, kto otrzyma zwycięski laur. Wobec imponującej wiedzy wszystkich uczestników zdecydowała o tym dogrywka.

            Na zaszczytnym III miejscu uplasowali się: Nikodem Rakowski, Jakub Rybarski i Kamil Siatka. II honorowe miejsce zajęły Ewa Michalak, Jagoda Urbanowicz i Dominika Woźniak. Natomiast statuetkę Nike otrzymali: Joanna Jamuła, Natalia Poźniak i Michał Mnich.

            Gratulacje dla rywalizujących uczniów! Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za ufundowanie nagród - statuetki i słodkości.

            Organizatorki konkursu:

            Wioletta Wernerowska

            Ewelina Wozińska

        • Nasi uczniowie w Doebern
          • Nasi uczniowie w Doebern

          • W dniach 13 – 17 maja 2019 r. w ramach trwającej już od wielu lat współpracy polsko–niemieckiej, 18 osobowa grupa uczniów z klas 6, 7 i 8 pod opieką pani Anny Prządki i pani Aleksandry Michalskiej gościła w Niemczech. Nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją znajomość języków obcych podczas rozmów z uczniami klasy 7 szkoły ponadpodstawowej (Oberschule „Germanus Theiss”), a przy okazji zwiedzić kilka ciekawych miejsc na terenie Niemiec. Uczniowie naszej partnerskiej szkoły z Doebern pokazali nam hutę szkła „Cristalica”, Park Mużakowski i zamek w Bad Muskau, muzeum rzemiosł w miejscowości Sagar oraz Planetarium i zabytki w Cottbus. Mieliśmy również wspólne ognisko oraz dyskotekę, na których poznaliśmy rodziców naszych nowych znajomych. Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy dobrze się bawili i co najważniejsze, nawiązali nowe przyjaźnie, które mamy nadzieję zachowają się przez długi czas. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wymiany.

            Projekt ten otrzymał dotację  Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM), międzynarodowej organizacji utworzonej przez rządy obu krajów. Zadaniem PNWM jest wspieranie wzajemnego poznania, zrozumienia i współpracy młodych Polaków i NIemców. Pobyt w kraju sąsiada ma niepodważalny wpływ na rozwój młodych ludzi, a w szczególności na kompetencje międzykulturowe.

          • Spotkanie z policjantami

          • Przedstawiciele  Posterunku Policji w Babimoście  pan Piotr Czuba i pani Daria Puchalska odwiedzili uczniów naszej szkoły w ramach programu LUPO.

            Podczas spotkania z uczniami klas siódmych poruszono temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Przekazane informacje miały przybliżyć wiedzę na temat konsekwencji prawnych,  jakie ponosi nieletni za popełnione przestępstwa, czy wykroczenia oraz algorytm postępowania policji w przypadku ujawnienia osoby nieletniej przejawiającej symptomy demoralizacji.

            W trakcie zajęć szeroko omówiono pojęcie demoralizacji, czynu zabronionego oraz przedstawiono środki wychowawcze i poprawcze, które policja czy sąd rodzinny i nieletnich  może zastosować wobec osoby nieletniej. Pouczyli o odpowiedzialności karnej za używanie słów wulgarnych w miejscach publicznych, odpowiedzialności za wymuszenia i rozboje, za niszczenie mienia publicznego i społecznego, a nawet uporczywe przeszkadzanie w lekcjach i wagarowanie. Uczniowie chętnie zadawali pytania.

            Na zakończenie spotkania przypomniano uczniom jak skutecznie prowadzić rozmowę w sytuacji, gdy ktoś namawia ich do popełnienia przestępstwa czy wykroczenia oraz uświadomiono im wpływ popełnienia czynu zabronionego na ich dalsze, dorosłe życie.

        •  I Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego
          • I Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego

          • 10 maja 2019 roku  odbył się w naszej szkole I Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego pod patronatem Burmistrza Babimostu. W konkursowych zmaganiach brali udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Babimoście, Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych oraz z Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku.   

            Głównym celem konkursu było wzbudzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowania językiem angielskim i niemieckim. Konkurs był skierowany do uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej pragnących sprawdzić swoje umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem, posługiwania się strukturami leksykalno-gramatycznymi. Konkurs dał również możliwość sprawdzenia wiedzy z zakresu kultury  krajów anglo- i niemieckojęzycznych.

            W konkursie  brało udział osiem drużyn, a ich zmagania zakończyły się następującymi wynikami:

            Miejsce 1.

            Uczniowie z klasy 7 ze Szkoły Podstawowej w Nowym Kramsku: Tomasz Juszczak, Agata Zamolska oraz Jacek Skrzypek (opiekunowie – panie Kamila Komar oraz Patrycja Stajkowska)

            Miejsce 2.

            Uczniowie z klasy 7b ze Szkoły Podstawowej w Babimoście: Sara Treffkorn, Hanna Mleczak, Mateusz Krawiec (opiekunowie – panie Jolanta Reimann oraz Patrycja Stajkowska)

            Miejsce 3.

            Uczniowie z klasy 8 ze Szkoły Podstawowej w Nowym Kramsku: Agata Ceglarek, Oskar Eckert, Amadeusz Młynarczak (opiekunowie – panie Kamila Komar oraz Patrycja Stajkowska)

            Laureaci otrzymali  atrakcyjne nagrody sfinansowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Babimoście oraz Nadleśnictwo Babimost. Puchar przechodni ufundowany przez Burmistrza Babimostu został w tym roku przekazany zwycięskiej drużynie z Nowego Kramska. Nagrodę  tę wręczała zastępca Burmistrza Babimostu pani Genowefa Materna.

            Konkurs umilili uczniowie klasy 5b ze Szkoły Podstawowej w Babimoście, którzy pod kierunkiem pani Jolanty Reimann przygotowali przedstawienie w języku niemieckim.

            Gratulujemy zwycięzcom, życzymy wszystkim dalszych sukcesów i liczymy na równie duże zainteresowanie konkursem w przyszłym roku.

            I Gminny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego przygotowały nauczycielki języka angielskiego i niemieckiego – pani Anna Prządka, pani Agnieszka Gaertner, pani Aleksandra Michalska, pani Jolanta Reimann oraz pani Patrycja Stajkowska. 

            Tekst i zdjęcia: Patrycja Stajkowska

        • Wycieczka do stolicy Wielkopolski - Poznania
          • Wycieczka do stolicy Wielkopolski - Poznania

          •         10 maja uczniowie klasy IIa, IIb i IIIa wybrali się na wycieczkę do stolicy Wielkopolski - Poznania. Zwiedzaliśmy Stare Miasto, gdzie o godzinie 12.00 zobaczyliśmy symbol Poznania "trykające się" na wieży ratuszowej koziołki. Na Starym Rynku zrobiliśmy też zakupy. Pamiątki będą nam przypominały wizytę w pięknym Poznaniu.
                    Następnie odwiedziliśmy Blubry, czyli poznańskie legendy w 6D. W tym miejscu doświadczliśmy legend wszystkimi zmysłami. Zmęczeni i głodni odwiedziliśmy Mc' Donalda.  Z apetytem spożyliśmy "niezdrowe" jedzenie. Na koniec wybraliśmy się do Poznańskiej Palmiarni. W podróży po odległych kontynentach, wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych przeżywaliśmy zachwyt nad pięknem natury.               Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Babimostu.  Zapraszamy do GALERII.
            Tekst i zdjęcia - Elżbieta Zdunek.

        • Nikodem Gawroński na Mistrzostwach Świata w unihokeju w Kanadzie!
          • Nikodem Gawroński na Mistrzostwach Świata w unihokeju w Kanadzie!

          • Wielką przygodę życia przeżywa uczeń naszej szkoły Nikodem Gawroński, który wraz ze swoim trenerem klubowym p. Markiem Przygockim,  pełniącym jednocześnie rolę  trenera  Kadry Narodowej, przebywa aktualnie w kanadyjskim mieście Halifax, gdzie odbywają się Mistrzostwa Świata Juniorów (U-19) w unihokeju mężczyzn. Nasza polska reprezentacja rozegrała już dwa mecze grupowe: pierwszy ze Stanami Zjednoczonymi, który zakończył się wysokim zwycięstwem Polaków 10:3. Warto w tym miejscu dodać, że  pierwszą  bramkę dla Polski strzelił Nikodem Gawroński, drugą bramkę zdobył kolega klubowy - absolwent naszego gimnazjum Dawid Szefner, a najlepszym zawodnikiem całego spotkania wybrano kolejnego absolwenta naszego gimnazjum bramkarza Dominika Piątyszka za fenomenalną grę w bramce. Drugim rywalem naszych reprezentantów była Japonia, która po zaciętej walce uległa Polakom 2:3. Decydującą o zwycięstwie bramkę zdobył Dawid Szefner, którego uznano najlepszym zawodnikiem meczu z Japonią. Kolejnym rywalem Polski będzie Rosja, z którą Polacy zmierzą się w piątek o godzinie 15 czasu polskiego. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom, życzą im samych zwycięstw w pozostałych spotkaniach na Mistrzostwach Świata.
            Na zdjęciu powyżej  reprezentanci babimojskiego "Fenomena" na Mistrzostwach Świata w Kanadzie.
             
            Kadra Polski z Polonią kanadyjską w Halifax.
             
            Kadra Polski podczas aklimatyzacji.
             
            Dominik Piątyszek podczas odbioru nagrody za najlepszego zawodnika meczu z USA.
             
            Radość Nikodema Gawrońskiego po zdobyciu pierwszej bramki w meczu z USA.
             
            Dawid Szefner podczas odbioru nagrody za najlepszego zawodnika meczu z Japonią.
             
            Tekst i zdjęcia - Marek Przygocki.
        • Komunikat
          • Komunikat

          • Drodzy Rodzice i Uczniowie!

            Czas strajku był trudnym okresem dla nas wszystkich, dlatego też pragniemy serdecznie podziękować za okazane nam wyrozumiałość  i cierpliwość.

            Strajk nie został zakończony, lecz zawieszony, gdyż nasze postulaty nie zostały zrealizowane. Nadal domagamy się:

            • wzrostu nakładów na edukację do 5 proc. PKB,
            • odchudzenia podstaw programowych (w tym lekki tornister),
            • kształcenia umiejętności zamiast nauki pamięciowej,
            • zmniejszenia biurokracji w szkołach,
            • zwiększenia autonomii szkół i nauczycieli,
            • wzrostu wynagrodzeń nauczycieli i pracowników oświaty.

            W trosce o dobro uczniów, rodziców, pracowników oświaty, lepszą szkołę postanowiliśmy kontynuować protest, rezygnując z  działań wykraczających poza zakres naszych podstawowych obowiązków.

                                                                          Nauczyciele placówek oświatowych

            gminy Babimost