• Lubuskie Konfrontacje Artystyczne

          • Dnia 3 marca 2023 r. w GOK w Babimoście odbyły się Lubuskie Konfrontacje Artystyczne - eliminacje gminne.
            Temat pracy to:,, Moje spojrzenie na miasto”. Uczniowie mieli do wyboru różne techniki malarskie i rysunkowe. Czas wykonania pracy to 2 lub 3 godziny w zależności od kategorii wiekowej. Młodzi artyści bardzo się zaangażowali w wykonanie prac. Najczęściej malowanym miastem był Babimost. Na zakończenie spotkania był słodki poczęstunek oraz podsumowanie Eliminacji Gminnych. Wszystkie prace były bardzo  ładne - dominowały techniki malarskie.
            Komisja do etapu powiatowego zakwalifikowała:
            W kategorii I-III -  pracę Antoniny Łozowickiej kl.IIIa ;
            w kategorii IV- VI -  pracę Katarzyny Stasik kl. VIa;
            w kategorii VII- VIII pracę Zuzanny Dembowskiej kl. VIII.

            Wyróżnienia otrzymali: Kinga Mruk, Vladyslava Nykuzailo i  Szymon Radziński.
            Zwycięzcom gratulujemy.

                        Tekst i zdjęcia Bożena Wołek

          • Wyróżnienie w konkursie plastycznym

          • Uczennica naszej szkoły Marianna Radzińska z klasy IV a  otrzymała wyróżnienie w przeglądzie powiatowym Lubuskiego Konkursu Plastycznego PRO ARTE 2023. Temat przewodni tego konkursu to ,,Należy podróżować, by się czegoś nauczyć". Marianna namalowała ciekawą i pouczającą pracę plastyczną. Gratulujemy.                     Opiekun konkursu: Bożena Wołek

          • Zajęcia rozwijające kreatywność w klasie 2 a

          • Zabawy w kodowanie w łagodny i przyjazny sposób wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Poprzez zabawę dzieci stopniowo uczą się kompetencji przydatnych w nauce programowania. Podczas takich aktywności uczą się współpracy, planowania, analizowania i samodzielnego tworzenia różnych kodów. 

              Zdjęcia i tekst – Bernardeta Mikołajczak

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

          • W  lutym obchodzony jest „Dzień Bezpiecznego Internetu”.

            Uczniowie klas I-III podczas zajęć z edukacji informatycznej poznawały zasady bezpiecznego  korzystania z Internetu z „Sieciakami” . Dowiedziały się jakie zasady należy stosować korzystając z Internetu, jakie zagrożenia czyhają na nas w sieci  oraz co to jest „netykieta” . Brały udział w lekcji online CYBER lekcja prowadzonej przez „NASK akademia” podczas której dowiedziały się jak zabezpieczyć swój sprzęt przed wirusami komputerowymi.

            Równocześnie pedagog szkolny oraz nauczyciele informatyki przeprowadzili wśród uczniów zajęcia w ramach realizacji programu profilaktycznego SMART – To znaczy mądrze! 

            Skierowany jest on do uczniów z klas I-VIII. Założeniem programu jest wczesne zdiagnozowanie problemów wynikających z nadużywania technologii cyfrowych przez dzieci i młodzież.

            Uczniowie uczą się bezpiecznych zasad korzystania z Internetu, świadomego korzystania z zasobów sieciowych, jak również dbania o prywatne dane oraz niebezpieczeństw związanych z utrzymywaniem niepożądanych kontaktów.

            Program ma również na celu pomoc w wyznaczaniu granic i ustalaniu zasad dotyczących korzystania z technologii mobilnych i cyfrowych.

            Tekst i zdjecia - Elżbieta Kurowska-Hoły i Urszula Kusiak.