• Odpowiedzialność prawna nieletnich i bezpieczne ferie

     • 25 stycznia w sali gimnastycznej odbyły się spotkania dla klas 5-8 z pedagogiem szkolnym oraz funkcjonariuszami policji - aspirantem Tomaszem Konopackim i sierżantem sztabowym Iloną Sulik na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz bezpiecznych zimowych ferii, co wpisało się w trwającą akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

                Na podstawie obejrzanego filmu edukacyjnego “Przemoc w szkole - nie bądź współodpowiedzialny” i wysłuchanego komentarza sędzi Anny Marii Wesołowskiej  policjanci omówili konsekwencje prawne wynikające z niewłaściwych zachowań.  

      Mundurowi zaapelowali o rozwagę podczas zimowego wypoczynku. Przestrzegano uczniów przed zachowaniami, które są niebezpieczne i mogą doprowadzić do wypadków. Wyczulono na przestrzeganie przepisów i zadbanie o odpowiedni ubiór na stoku.

      Pedagog szkolny poruszył też temat zagrożeń wynikających z sięgania po substancje psychoaktywne i energetyki. Zachęcano uczniów do prawidłowego odżywiania się i aktywnego wypoczynku bez używek. Na zakończenie wybrani uczniowie mieli okazję wziąć udział w przygotowanych zadaniach z wykorzystaniem alkogogli i narkogogli (pomocy profilaktycznych zakupionych dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z GKRPA w Babimoście). Uczniowie przekonali się, jak bardzo używki zmieniają ich sposób widzenia i postępowania. 

      Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tego typu wydarzeniach przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.

      Informator dotyczący bezpieczeństwa na stoku.pdf. (3MB)

      Tekst i zdjęcia - Urszula Kusiak

     • E-biblio już działa!

     • W naszej bibliotece po wielomiesięcznych przygotowaniach ruszył program do elektronicznego wypożyczania książek.

      System e-biblio pozwala m.in. przeglądać, rezerwować i prolongować książki wprost ze smartfonów lub komputerów czytelników. Uczniowie i nauczyciele, aby znaleźć potrzebną pozycję lub przedłużyć termin oddania książki mogą "odwiedzić" naszą bibliotekę poprzez program komputerowy. Zdjęcia prezentują kolejne czynności po zalogowaniu się na swoje konto w programie Librus.

     • Galeria twórczości szkolnej

     • Uczniowie klasy 2b oraz 7  wykonali dla swoich babć i dziadków wyjątkowe prezenty. 

      Wszystkim Babciom i Dziadkom dziękujemy za troskę i cierpliwość, za ciepło, opiekę, ogromne serce i życzymy dużo zdrowia oraz wielu słonecznych dni:)

       Uczestnicy zajęć kreatywnych

      Zdjęcia: Patrycja Stajkowska

     • Apel podsumowujący pierwsze półrocze

     • Koniec semestru jest okazją do podsumowania wyników nauczania. Na apelu dnia 20.01.2023 r. przekazane zostały wyniki klasyfikacji. Najlepsi uczniowie otrzymali listy pochwalne. Pani dyrektor Ewa Pietrusiewicz przypomniała, że wyniki egzaminu ósmoklasisty  oraz oceny na świadectwie będą decydowały o szansach na dalszą edukację w wymarzonych szkołach. Warto więc w drugim półroczu z dużym zapałem przyłożyć się do nauki. Życzymy udanych ferii i sukcesów w nauce w drugim półroczu!

     • Dyskoteka karnawałowa

     • 12 stycznia 2023 roku w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka, którą zorganizował Samorząd Uczniowski. W imprezie uczestniczyła młodzież z klas 4-8.  Pięknie ubrani uczestnicy świetnie bawili się przy dźwiękach muzyki, wśród kolorowych świateł. Rolę didżejów przejęli najstarsi uczniowie. Dało się odczuć, że młodzież była spragniona tego typu rozrywki i relacji między sobą.

      Dziękujemy wszystkim za udaną zabawę. 

      Szczególne podziękowania dla Pana Artura Sołtysiaka za pomoc w uświetnieniu imprezy oraz dla nauczycieli, którzy czuwali nad naszym bezpieczeństwem.

     • Doradztwo zawodowe w praktyce

     • Klasy 8a i 8b zaproszone zostały 5.01.2023 roku do Zbąszynia do firmy Kwaśnik SKPD zajmującej się m.in. montażem bram, drzwi oraz rolet. W sali konferencyjnej uczniowie wysłuchali ciekawej historii powstania zakładu ściśle związanej ze ścieżką kariery dyrektora firmy pana Szymona Kwaśnika. Właściciel udzielał również cennych wskazówek dotyczących wyboru szkoły ponadpodstawowej.  Mieliśmy też możliwość poznać proces kształcenia uczniów w zawodach np. monter, stolarz i ślusarz, zwiedziliśmy zakład produkcyjny oraz salon gotowych produktów. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praktyczny egzamin zawodowy. Podczas zwiedzania zakładu towarzyszyła nam pani Magdalena Fleischer oraz dyrektor ds. marketingu i sprzedaży pan Andrzej Osuch. Na koniec wycieczki uczniowie mogli się zrelaksować przy ciastkach, chipsach i popcornie w sali gier. Cała wycieczka sfinansowana została przez właściciela firmy pana Szymona Kwaśnika.

      Serdecznie dziękujemy.

      Klasy 8a, 8b wraz z opiekunkami 

     • LISTY OD ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

     • To właśnie dzisiaj uczniowie edukacji wczesnoszkolnej otrzymali odpowiedzi na listy
      przekazane pomocnikom św. Mikołaja w listopadzie . Organizator AKCJI PISANIA LISTÓW, wręczył listy
      na ręce wychowawców i dzieci z klas pierwszych, drugich i trzecich. Serdeczne podziękowania
      składam za pomoc rodzicom, wychowawcom i samym uczniom. Udało się! Prezenty
      dotarły do wszystkich dzieci w grudniu.
      Organizator: Izabela Olszewska

     • O słowiańskich gusłach

     • Niezwykłych wrażeń dostarczył spektakl, na który wybrały się do Zielonej Góry klasy 8 oraz 7. Przedstawienie to stanowiło  adaptację „Dziadów” cz. II, ale nawiązywało także do dalszych części dramatów Mickiewicza. Na scenie „zagrało” wszystko. Rewelacyjne kostiumy, charakteryzacja i rekwizyty przenosiły widza do mrocznej, starej kaplicy, gdzie Guślarz wywoływał zjawy. Sugestywnie za pomocą tańca, ruchu, śpiewu pokazywały one swój nieszczęśliwy los w zaświatach. Dzieło z pewnością dynamizowała rytmiczna muzyka. Wyróżniała też świetna i wymagająca choreografia. Tu podziw dla kondycji aktorów.

      Po wyjściu z teatru widz jeszcze długo musiał w myślach, i nie tylko, powtarzać słowa: „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…”. A przede wszystkim chciał zobaczyć zielonogórski spektakl jeszcze raz.

      Tekst i zdjęcia - Wioletta Wernerowska.

     • Nasze prezentacje na jarmarku bożonarodzeniowym

     • W mroźne popołudnie 17 grudnia 2022 r. nasi uczniowie i nauczyciele reprezentowali  Szkołę Podstawową w Babimoście podczas Gminnego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Na scenie wystąpiła młodzież pięknie śpiewając kolędy i grając na fletach, czym wprowadziła liczną publiczność w świąteczny nastrój.  Na stoisku wystawiliśmy bardzo ładne  i pomysłowe prace. Uczniowie wraz z rodzicami oraz nauczyciele bardzo się zaangażowali w świąteczną oprawę ekspozycji, dlatego składamy wszystkim twórcom serdeczne podziękowania za to artystyczne przedsięwzięcie.

      Na zdjęciach zamieszczamy też przygotowanie dekoracji świątecznych, które zostały zaprezentowane na jarmarku.

      Tekst i zdjęcia - Bożena Wołek i Izabela Olszewska.

     • Logopedyczne najserdeczniejsze życzenia świąteczne:)

     • Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Uczniowie naszej szkoły, podczas zajęć logopedycznych przygotowali kartki świąteczne. W ramach wymiany pocztówkowej nasze kartki zostały wysłane do Szkoły Podstawowej w Nądni oraz Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy. My również otrzymaliśmy świąteczne życzenia z tamtych szkół.

      Iwona Firlej-Prętka i Ewelina Wozińska.

     • Przedstawienie „Jak w Krainie Lodu“ - zdjęcia i migawki filmowe

     • Nasze tegoroczne grudniowe   przedstawienie „Jak w Krainie Lodu“ wprowadziło mieszkańców naszego miasteczka w atmosferę zimową i świąteczną. Oczarować i rozgrzać serca ludzkie, takie było nasze przedsięwzięcie. Oczami zobaczyć piękno na scenie, a sercem odebrać słowa. Bajka, którą znają wszystkie dzieci, przypomniała nam o tym, co najważniejszej  na świecie, o miłości. O tym, że tylko wielka miłość może rozpuścić lód w sercu. Chcielibyśmy, aby ten przekaz, szczególnie w dzisiejszych czasach, nigdy nas nie opuszczał.

      „Kiedy miłość w ludzkich sercach
      Gości zawsze, w każdej porze
      Obojętność, złość czy zazdrość
      Nic pokonać jej nie może”

      Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim zdrowia, ciepła, miłości i wiele radości  w gronie rodzinnym!
      Grupa teatralna Reimannówki z opiekunką

      Tekst – Jolanta Reimann Zdjęcia - Lech Kozubal

     • SREBRO W FINALE WOJEWÓDZKIM W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW MŁODSZYCH

     • Ogromną niespodziankę sprawili w tym roku szkolnym nasi młodzi unihokeiści, którzy 13 grudnia 2022 r. wywalczyli w babimojskiej hali OLIMPIA srebrny medal. Zaskoczenie dla wszystkich było ogromne, zwłaszcza, iż skład naszej szkolnej drużyny jest bardzo młody. W reprezentacji szkoły w kategorii Igrzysk Dzieci (klasy VI i młodsi) znalazło się aż trzech uczniów z klas edukacji wczesnoszkolnej. Na szczególne wyróżnienie zasługują utalentowani Kornel Rychły (klasa III) oraz bracia Sebastian ( klasa III) i Nikodem (klasa I) Rabiega. Nikodem jest naszym najmłodszym reprezentantem i zarazem zdobywcą medalu w unihokeju w historii szkoły. Sebastian natomiast jest zdobywcą największej ilości bramek we wszystkich tegorocznych etapach rozgrywek.Pozostali zawodnicy, którzy przyczynili się do zdobycia srebrnego medalu to bracia : Dominik i Igor Weil, Natan Fabrowski (pierwszy bramkarz), Natan Szlachetka (drugi bramkarz), Hubert Doliński, Jakub Kędziora, Maciej Pańczyszyn, Piotr Szewczyk. Gratulujemy!

      kolejność końcowa turnieju finałowego:

      I miejsce - SP Brójce

      II miejsce - SP Babimost

      III miejsce - SP 5 Żagań

      IV miejsce - SP Międzylesie

      V miejsce - SP 5 Zielona Góra

      VI miejsce - SSP Gorzów Wlkp

      Wysokie miejsca w finałach wojewódzkich LOM w unihokeju wywalczyli również nasi starsi zawodnicy, którzy w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej zakończyli swoje rozgrywki na IV miejscu w województwie: Hubert Jensz, Jacek Wołek, Michał Musioł, Maksymilian Czerwiński, Dominik Weil, Wojtek i Michał Fedorowicz oraz Hubert Doliński oraz na V miejscu dziewczęta: Nikola Wójcik, Zuzanna Olender, Anita Chmielak, Patrycja Konieczek, Kornelia Groszek, Andżelika Piosik, Anastazja Fabiś, Gabriela Ciołek, Kinga Ragan, Maria Uracz, Maja Pietraszewska i Nikola Wołek. Gratulujemy!

      Opiekunowie Justyna i Marek Przygoccy

     • Mikołajki

     • 6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki!
      Z tej okazji w naszej szkole przygotowano dla dzieci wiele atrakcji. Były prezenty świąteczne, uczniów odwiedził Święty Mikołaj ze swoim orszakiem.

      Samorząd Szkolny