• Konkurs plastyczny "Ilustracja do mojej ulubionej książki"

     • Uczniowie klas 4-7 wzięli udział w konkursie plastycznym na ilustracje do książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Prace powstały pod opieką pani Bożeny Wołek.
      Autorami najlepszych ilustracji są:

      w kategorii klas 5-6: Patrycja Poźniak, Marta Małycha i Adam Pisarek;
      w kategorii klas 6-7: Katarzyna Stasik, Kinga Mruk oraz Laura Uszler.

      Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i kubki cytelnika.
      Wystawę prac można zobaczyć w Bibliotece Publicznej w Babimoście.

       

     • Jesienne podsumowanie ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

     • W naszej szkole realizujemy ogólnopolską kampanię profilaktyczną ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ.  W ubiegłym roku szkolnym  hasło przewodnie brzmiało  “ROSNĘ ZDROWO”. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli uczniowie chętnie wzięli udział  w konkursie plastyczno-literackim  pt.: Rosnę Zdrowo”. Uczestnicy wykazali się dużą inwencją twórczą. 13 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Babimoście otrzymało wyróżnienia:

         Liliana Weimann  i Adrian Kulasek z klasy 2a

      Franciszek Konieczny i Leon Waligórski z klasy 2b

      Marianna Radzińska z klasy 5a

      Aleksandra Kuczyk i Nadia Nowak z klasy 5b

      Malwina Malka i Klaudia Kruk z klasy 6a

      Nataniel Sołtysiak i Katarzyna Stasik z klasy 7a

      Szymon Radziński i Alan Śledź z klasy 8a 

      Pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe zostały wręczone podczas szkolnych apeli.

      Bożena Wołek i  Urszula Kusiak

     • Świąteczna paczka dla zwierzaka

     • Zostań świętym Mikołajem  i przynieś upominki dla zwierzaków z azylu. Towary można przynosić do sali 38. Klasy 1-3 przekazują wychowawcom (samorząd odbierze).

     • Warsztaty teatralne

     • Integracyjnie, kształcąco i bardzo radośnie spędzili ostatnio czas członkowie naszego kółka teatralnego Reimannówki.
      22 listopada, z inicjatywy instruktora teatralnego p. Jolanty Reimann, Gminny Ośrodek Kultury zorganizował warsztaty teatralne dla starszej i młodszej grupy aktorów, które przeprowadziła zaprzyjaźniona z nami, aktorka teatru gorzowskiego, pani Kamila Pietrzak Polakiewicz.
      Spotkanie to okazało się bardzo owocne. Mało, że scementowało i bardzo przybliżyło naszych aktorów ze starszą grupą teatralną, to pojawiły się nowe i bardzo ciekawe koncepcje współpracy.
      Na warsztatach tych, nasi aktorzy nie tylko zgłębiali tajniki pracy aktora na scenie, ale wspaniale się przy tym bawili.

       

     • Żywa lekcja historii

     • 22 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się już po raz kolejny „żywa lekcja historii”, przedstawiona przez Agencję Widowisk „Arkona” z Torunia. Tym razem, z okazji minionej 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę,  tematem przewodnim lekcji było „Ku Niepodległości”. Uczniowie  mogli na własne oczy zobaczyć, m.in. jak wyglądały mundury oraz uzbrojenie z tego okresu czasu. Dowiedzieli się też wielu interesujących rzeczy. Ponadto brali udział w krótkich scenkach historycznych, m.in. mogli zostać rekrutami w Legionach Piłsudskiego. Wszystko to zostało przedstawione w sposób ciekawy i dowcipny. Na zakończenie przedstawienia, jak zawsze,  odbył się krótki konkurs gdzie nagrodami były „złote” monety. Wszyscy wyszli z tej niecodziennej lekcji bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekamy już na następną.

      Tekst - Ewa Muńko. Zdjęcia - Wojciech Jaroszek.

     • Konkurs na fraszkę

     • Rozstrzygnięty został konkurs na fraszkę promującą czytelnictwo. Autorami najlepszych utworów zostali:

      1. Aleks Bannach - kl. 8a

      2. Antoni Grądziel - kl. 8a

      3. Malwina Malka - kl. 6a i Zofia Mioduń - kl. 4b

      Konkurs został zorganizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

     • Klasa 2b i 3b KREATYWNIE...

     •  Projektujemy, budujemy, tworzymy...

      Dzieci na zajęciach z kreatywności mają  poprzez zabawę przerywnik w dotychczasowych lekcjach, nie rezygnując z nauki. Działania pobudzają u najmłodszych  uczniów kreatywność, uczą je myślenia przestrzennego oraz dbają o rozwój zdolności manualnych.

      Zdjęcia i tekst: Patrycja Stajkowska 

     • Zakończyliśmy akcję "Szkoły Pełne Talentów"

     • Szczególne podziękowania dla wszystkich rodziców naszych uczniów, ich rodzin i znajomych za wsparcie Talenciakami. Dzięki Wam otrzymaliśmy nagrody oraz dyplom za zebrane 524 Talenciaki. 

      Akcję w szkole koordynowała Patrycja Stajkowska.

     • GANG ŚMIECIAKÓW

     • 17 listopada 2023 roku uczniowie klas I-IV i V-VIII w sali kinowej Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście obejrzeli przedstawienia profilaktyczne pt. “Gang Śmieciaków” w wykonaniu Grupy T z Torunia. Ich celem było promowanie postawy proekologicznej, zdrowego stylu życia bez używek oraz pokazanie sposobów dbania o środowisko. Przedstawienia miały charakter kabaretowy i interaktywny. Aktorzy w zabawny sposób zachęcali uczniów do pomagania naturze, by nasza planeta służyła nam jak najdłużej. Na zakończenie niektórzy uczniowie skorzystali z możliwości zdobycia autografów aktorów.

      Tekst i zdjęcia - Urszula Kusiak.

     • Brązowe medale badmintonistek i badmintonistów w finale wojewódzkim Lubuskiej Olimpiady Młodzieży

     • 14 listopada w hali "Olimpia" w Babimoście odbyły się podwójne finały wojewódzkie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie. Naszą szkołę po wygranych zawodach powiatowych i pomyślnie rozegranych zawodach półfinałowych reprezentowały dwie drużyny: dziewczęta i chłopcy.Obie drużyny stoczyły ambitne pojedynki singlowe oraz w grach podwójnych w gronie czterech najlepszych drużyn w całym województwie lubuskim. W wyniku tych zmagań zarówno dziewczęta w składzie : Angelika Piosik i Kinga Mruk oraz chłopcy: Maciej Rakowski i Dominik Pawelski wywalczyli brązowe medale oraz okazałe puchary.Warto również dodać, że do sukcesu dziewcząt przyczyniła się także Zuzanna Buda, która dzielnie na zawodach półfinałowych zastąpiła chorą w tym czasie Kingę Mruk.

      Laureatom Lubuskiej Olimpiady Młodzieży serdecznie gratulujemy życząc sukcesów w kolejnym roku szkolnym, a także w innych dyscyplinach sportowych rozgrywanych jeszcze w trwającym roku szkolnym.

      Tekst i zdjęcia - Justyna i Marek Przygoccy.

     • "O klarnecie, który szukał przyjaciół w hebanowym lesie"

     • Pierwszy koncert z serii "W Krainie Pani Muzyki" w którym brali udział uczniowie klas I-IV w dniu 13.10.23 zachęcił wszystkich do aktywnego uczestnictwa, ponieważ muzyka grana przez muzyków podrywała wszystkich z foteli do tańca.

      "O klarnecie, który szukał przyjaciół w hebanowym lesie" to temat koncertu i właśnie wędrówki klarnetu zachęciły uczestników do wspólnej zabawy.

     • Kochamy naszą ojczyznę!

     • Z okazji Święta Niepodległości uczniowie na zajęciach z etyki przedstawili swoje pomysły, jak pokazać miłość do ojczyzny. Wykonali oryginalne konstrukcje z klocków. Oto efekty ich twórczej pracy.

      Tekst i zdjęcia - Wioletta Wernerowska.

     • „Szkoła do hymnu”

     • Punktualnie o 11.11 uczniowie naszej szkoły wraz z milionami uczniów w całej Polsce zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". Biało-czerwone flagi i kotyliony podkreśliły patriotyczną atmosferę Narodowego Święta Niepodległości.

     • Na „Gusłach” w Zielonej Górze

     • Nasi uczniowie mogli obejrzeć w Teatrze Lubuskim niezwykłą adaptację „Dziadów” cz. II. Duże wrażenie zrobiły na widzach oryginalne kostiumy, dynamika scen podkreślona rytmiczną muzyką, śpiewem i choreografią.
      Na uwagę z pewnością zasługiwała sugestywna gra aktorska. Wymagała dobrej kondycji fizycznej

      Nie sposób było się nudzić. Po wyjściu z przedstawienia uczniowie chętnie dzielili się wrażeniami m. in. z dziennikarzem „Gazety Lubuskiej”.

      Tekst i zdjęcia - Wioletta Wernerowska.

     • Uczniowie z wizytą na cmentarzu parafialnym

     • Jak co roku, przed Dniem Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Anny Szafrańskiej odwiedzili groby na pobliskim cmentarzu parafialnym. Zapalili znicze jako symbol szacunku i pamięci  na grobach swoich bliskich, pod krzyżem, pod pomnikiem upamiętniającym poległych podczas Powstania Wielkopolskiego, pod wspólną mogiłą poległych Bojowników o Ziemię Babimojską oraz pod pomnikiem poświęconym pamięci  tych, którzy walczyli o wolność i polskość Ziemi Babimojskiej.

      Tekst i zdjęcia - Anna Szafrańska.