• Nominacja do finału wojewódzkiego!

     • Z radością informujemy, że uczennica klasy 7b, Paulina Kubiak podczas eliminacji powiatowych Lubuskich Konfrontacji Artystycznych  - RECYTACJA otrzymała nominację do finału wojewódzkiego. Naszą szkołę na eliminacjach w Bojadłach pięknie reprezentowały również Anastazja Antończak (7a) i Maria Kremer (3a). Wszystkim recytatorkom gratulujemy udanych występów.

     • Spotkanie z Romami

     •  

      Kolejny już raz gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Fundacji Polska Roma. Dzięki temu uczniowie klas 7a i 7b mieli możliwość zapoznania się z kulturą romską, m.in mogli usłyszeć muzykę, zobaczyć stroje oraz poznać historię Romów. Wszystko to zostało zaprezentowane w bardzo ciekawy sposób.

     • NIEBIESKI MARZEC

     • Marzec to miesiąc wody – 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody.

      Ta ogólnoświatowa akcja ma zwrócić uwagę ludzi na niewielkie zasoby wody pitnej, którą posiadamy a co za tym idzie, konieczność dbania o nie.

      Na lekcjach rozmawialiśmy o tym do czego człowiek wykorzystuje wodę, ile litrów wody przeciętny ludzki mieszkaniec Ziemi potrzebuje na dobę, czym jest ślad wodny, ile potrzeba wody do wyprodukowania jednego kilograma np. mięsa z kurczaka, jednego t-shirtu czy jeansów, dlaczego ludzie zużywają tak dużo wody, skąd się bierze woda i dlaczego zaczyna jej brakować.

      Wszystkie nasze dyskusje, pogadanki, burze mózgów, filmiki i ciekawostki podsumowaliśmy testem na test portalu, większość wyników wynosiła ponad 80%, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

     • Sprzątamy świat!

     • W dniu 10 kwietnia 2024 r. klasy 4a, 4b oraz 7b wraz z wychowawcami wyruszyły na wycieczkę do Rezerwatu Laski w celu wzięcia udziału w akcji „Sprzątanie świata”. Koordynatorem akcji był edukator nadleśnictwa z Nadleśnictwa Babimost pan Stanisław Skrzetuski, który wyruszył z nami, otrzymaliśmy worki na śmieci oraz uzbrojeni w gumowe rękawice sprzątaliśmy trasę w kierunku Rezerwatu Laski. Pan Stanisław nad wszystkim czuwał, spacer z nim to lekcja poszanowania środowiska oraz promowanie czystego otoczenia. Po zakończeniu sprzątania, wspólnie piekliśmy kiełbaski, słuchaliśmy sygnałów łowieckich oraz w drodze powrotnej ciekawostek dotyczących roślinności tam rosnącej, największe zainteresowanie wzbudziły zawilce, fiołki, jaskry oraz czosnaczek, którego podobno można dodawać do sałatek. Otrzymaliśmy również drobne upominki.
      Dziękujemy za zaangażowanie i udział w akcji.

     • „W Krainie Pani Muzyki”

     • „W Krainie Pani Muzyki”  to cykl koncertów Lubuskiego  Biura Koncertowego, w którym uczestniczą uczniowie  klas I-IV.   5.04.24 muzycy przedstawili  „Baśń o dwunastu miesiącach”. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali jak za pomocą muzyki można przedstawić historię dziewczynki, której pomagały kolejne miesiące.

      Tekst i zdjecia - Elżbieta Kurowska-Hoły.
       

     • Brązowy luty – miesiąc Ziemi. 7 filmów naszych uczniów!

     • BRĄZOWY LUTY

           Brązowy luty – miesiąc Ziemi, nasi uczniowie dyskutowali, nad tym jak ograniczyć zużywanie plastiku, jak długo rozkłada się plastik?, co się dzieje z plastikiem? dlaczego należy ograniczać zużycie plastiku? dlaczego warto korzystać  z wielorazowych produktów oraz tych z recyklingu? A odpowiedzi na powyższe pytania przyniosły filmiki informacyjne, które możemy oglądać na stronie naszej  szkoły.

      Tekst - Barbara Kubaś.

     • Światowy Dzień Zdrowia w naszej szkole

     • 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. W tym okresie kładzie się szczególny nacisk na promocję zdrowego stylu życia oraz na motywację młodych ludzi do podejmowania zachowań, które sprzyjają zdrowiu.

      Dzisiaj obchodziliśmy Dzień Zdrowia przypominając uczniom o tym święcie, które wypadło w tym roku w niedzielę. Uczniowie wraz nauczycielami zjedli wspólne, zdrowe śniadanie. Królowały kolorowe kanapki oraz świeże owoce, warzywa, woda i soki.

      W ramach realizowanego w szkole programu “Trzymaj Formę!” uczniowie podczas lekcji techniki wykonują też co roku “Fantazyjne kanapki” a na lekcjach biologii zgłębiają wiedzę na temat roli witamin w naszym życiu, czy  o zaburzeniach i chorobach związanych z nieprawidłowym odżywianiem.  Na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty przypominające zasady prawidłowego żywienia, korzyści płynące z aktywności fizycznej oraz jedzenia warzyw i owoców. Od września odbywa się akcja “Przerwa w ruchu”, która zachęca uczniów do większej aktywności fizycznej.

      Pedagog i Samorząd Uczniowski

     • Targi edukacyjne

     • Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w targach edukacyjnych organizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze w Hali MOSiR. Gości przywitał Lubuski Kurator Oświaty pan Mariusz Biniewski. Młodzież miała szansę poznać bogatą ofertę szkół ponadpodstawowych, które prezentowały się na scenie (prezentacje multimedialne, szkolna orkiestra, skecze, występ cheerleaderek) oraz w wyznaczonych stoiskach.

      Tekst i zdjecia - Wioletta Wernerowska.

     • Sukcesy naszych uczennic w gminnym konkursie plastycznym

     • Dnia 22 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Babimoście uczestniczyli w konkursie Lubuskie Konfrontacje Artystyczne - plastyka etap gminny. Temat przewodni konkursu związany był z aktualną porą roku i brzmiał - ,,Wiosno - hej , to ty? ''. Powstały ciekawe prace przede wszystkim malarskie. Komisja przyznała w kategorii klas VII - VIII  PIERWSZE MIEJSCE  i tym samym nominację do etapu powiatowego Anastazji Antończak , Katarzyna Stasik otrzymała wyróżnienie. W kategorii klas IV - VI  PIERWSZE MIEJSCE i nominację do etapu powiatowego otrzymała Klaudia Kruk. Wyróżnienia otrzymały : Malwina Malka, Julia Brychcy, Laura Uszler i Nikola Pyszkowska, która też otrzymała nominację do etapu powiatowego. Z klas I - III PIERWSZE MIEJSCE zajęła Maria Kremer, a wyróżniona została Aleksandra Drozdowska.

      Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy . Nominowanym życzymy powodzenia na etapie powiatowym w Świdnicy.

                   Bożena Wołek

     • Konkurs na wielkanocne prace plastyczne

     • Z okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyli w konkursie plastycznym " Pisanka" oraz "Kartka Świąteczna".
      W kategori pisanka:
      I miejsce - Maria Kandulska , Zuzanna Schuster
      II miejsce - Ksawery Pyszkowski
      III miejsce - Kornelia Kołaska
      W kategori kartka:
      I miejsce - Małgorzata Pańczyszyn , Natalia Lechel
      II miejsce - Martyna Brzóska, Leon Waligórski
      III miejsce - Lilianna Lehmann , Ignacy Banach
      Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!

      Wszystkim uczniom oraz rodzicom życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych!

      Tekst - Alicja Młynarczak.

     • Mistrzowie Intelektu 2024

     • Tradycyjnie na początku wiosny odbył się konkurs „Mistrzowie Intelektu”. Rywalizowały klasy 6, 7, i 8. Należało wykazać się kreatywnością, refleksem, umiejętnością porozumiewania się bez słów lub odwrotnie bogatym słownictwem. Liczyła się również współpraca w trzyosobowym zespole.
      Każdy z nich zasłużył na wyróżnienie ale brawurowo zagrała reprezentacja klasy 7a (Hanna Wieczorek, Katarzyna Stasik, Nataniel Sołtysiak). Drugie miejsce zajęła klasa 6a (Malwina Malka, Monika Trocholepasza, Laura Uszler), a  trzecie miejsce wywalczyli chłopcy z klasy 7b (Dominik Pawelski, Stanisław Chmielak, Dominik Weil). Serdecznie wszystkim gratulujemy. Dla niektórych będzie szansa, by się odegrać za rok. Nagrodę - okazały tort -  ufundowała Rada Rodziców. 

      Organizatorki - Wioletta Wernerowska i Ewelina Wozińska.

     • Konkurs szkolno - parafialny na najpiękniejszą palmę wielkanocną

     • Aby wziąć udział w konkursie należało wykonać 3  tradycyjne palmy wielkanocne w formie przestrzennej.  Spośród wykonanych palm zostaną  nagrodzone te najpiękniejsze. Wszystkie przyniesione palmy zostaną wystawione na sprzedaż, a dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wyjazd dla wszystkich uczestników konkursu do rodzinnego parku rozrywki Majaland Kownaty. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi w Niedzielę Palmową, w dniu  24 marca 2024 r. na Mszy Świętej o godz. 11:00 w Babimoście. Uczestnikom konkursu - dzieciom i młodzieży  życzymy sukcesu, a w późniejszym czasie  radosnych chwil spędzonych w parku rozrywki Majaland Kownaty.  

            Bożena Wołek i Anna  Szafrańska.

     • „Przywitaj wiosnę w kolorowych skarpetkach”

     • Nasza szkoła przyłączyła się do wojewódzkiego happeningu „Przywitaj wiosnę w kolorowych skarpetkach”, realizowanego z okazji obchodzonego 21 marca każdego roku Międzynarodowego Dnia Osób z Zespołem Downa, których symbolem są dwie różne, kolorowe skarpetki. W zeszłym roku ta akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem stąd organizatorzy – Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze, Katedra Patologii i Rehabilitacji Mowy Uniwersytetu Zielonogórskiego, Stowarzyszenie „Syndrom”, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Zielonej Górze oraz Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nowej Soli postanowili rozszerzyć zasięg akcji na Województwo Lubuskie.

      Celami happeningu są propagowanie postawy szacunku i akceptacji wobec osób z Zespołem Downa, działania edukacyjne wśród lokalnej społeczności przez upowszechnianie wiedzy na temat funkcjonowania osób z Zespołem Downa, promocja działalności organizatorów, m.in.
      w zakresie otwartości na potrzeby osób z Zespołem Downa. 

      W naszej szkole wykonaliśmy 500 sztuk kolorowych skarpetek, które powiesiliśmy na 108,9 m sznurka. Natomiast 21 marca ubraliśmy się w kolorowe skarpetki.

      Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie!

      Koordynatorzy akcji - pedagodzy: U.Kusiak, M.Wojtek oraz Samorząd Uczniowski: M.Kaczmarska i M.Maksimczyk

     • Konkurs dla młodych detektywów

     • Książki z serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" cieszą się dużą popularnością. Od kilku lat uczniowie biorą udział w konkursach ze znajomości przygód młodych detektywów, pozwalających też na wykazanie się  umiejętnością dedukcji. W tych niełatwych zmaganiach zwyciężyli Tymon Kaczorek (3b) i Adam Pisarek (4b). Na drugim miejscu znalazła się Marysia Kremer (3a), a trzecie miejsce zajął Ignacy Banach (2a). Wszystkim uczestnikom gratulujemy czytelniczej pasji!

      Książki z serii "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" oraz kubki zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

     • Wyniki konkursów profilaktycznych

     • W ramach DNI PROFILAKTYKI w szkole zorganizowano dwa konkursy. W konkursie plastycznym “Moje popołudnie bez telefonu i komputera” skierowanym do uczniów klas 1-3 spośród wielu przepięknych prac nagrodzono:

      I miejsce -  Maria Kremer z klasy 3a

      II miejsce - Alan Miszta z klasy 2a 

      III miejsce - Małgorzata Pańczyszyn z klasy 3b

       

      Konkurs  Wiedzy o profilaktyce został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych (wśród uczniów klas 1-3 i 4-8).

      Wśród najmłodszych uczniów poszczególne miejsca zajęły drużyny:

      I miejsce - Tymon Kaczorek i Antoni Kozubal z klasy 3b

      II miejsce - Ignacy  Banach i Iga Jaśkaczek z klasy 2a

      III miejsce - Nadia Kwiatkowska i Katarzyna Skiba z klasy 3a

       

      W rywalizacji starszych uczniów na podium znaleźli się:

      I miejsce - Hanna Wieczorek i Liliana Waligórska z klasy 7a

      II miejsce - Szymon Radziński i Zofia Strzempek z klasy 8a

      III miejsce - Maja Kubiak i Nikola Olejarz z klasy 6b

       

      Gratulujemy!!!

      Nagrody i pamiątkowe dyplomy zostały wręczone uczniom podczas szkolnych apeli.